Godzina 10:02 przychodzi SMS.  Kto to może być? Szef, reklama, bank? Jakie było moje zdziwienie, kiedy dostałem zaproszenie do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku na donacje z informacją, że brakuje mojej grupy krwi. B Rh + – to jedna z najpopularniejszych grup i jest zawsze dostępna. Jakie było moje zdziwienie, kiedy uruchomiłem stronę  http://www.krew.gda.pl/ a tam migają na czerwono kółka z informacją, że brakuje prawie wszystkich grup krwi. Ogarnęło mnie lekkie przerażenie, ale od razu też, w przyszłotygodniowy grafik wpisałem sobie jako punkt obowiązkowy wizytę w stacji krwiodawstwa.

Jak zapewne pamiętacie Trener – Lokalny miesięcznik o bieganiu dwukrotnie organizował już akcję oddawania krwi pod hasłem „Są wakacje, krew jest potrzebna”. Wakacje się skończyły, a krwi nie ma. Stąd kolejna akcja Trenera „NASZA KREW – CZYJEŚ ŻYCIE”. Chociaż może nie akcja, ale apel i prośba. Znajdźcie w sobie odrobinę chęci, garść siły i szczyptę empatii i wybierzcie się do najbliższej stacji krwiodawstwa na donację. To nic nie boli, a można komuś uratować ŻYCIE. Jeżeli sami nie możecie oddać krwi, np ze względów zdrowotnych, zachęćcie znajomych, członków rodziny. PAMIĘTAJCIE!!! Każda KROPLA się liczy !!!

 

Wszystkie informacje dotyczące donacji – przewodnik krwiodawcy znajdziecie w linku poniżej

REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W GDĄŃSKU - KLIK !!!

podaruj nadzieję, podaruj Życie, podaruj krew

Kilka zdjęć z naszej akcji ” Są wakacje, krew jest potrzebna”. Możecie też o nich przeczytać w Trenerze. Lokalnym miesięczniku o bieganiu.

Kto z Was dostał też takiego SMSa? Kto się wybiera na donację w najbliższym czasie, a kto pójdzie pierwszy raz? Podzielcie się z nami informacją w komentarzu !!!

ZOSTAW KOMENTARZ TUTAJ: